Antanavo herbas

Tęsiamas Antanavo ir Bagotosios bendruomenių projektas

Antanavo ir Bagotosios bendruomenės, vykdydamos Sūduvos VVG projektą „Antanavo ir Bagotosios jaunimo partnerystės stiprinimas“ balandžio 30 d. Bagotojoje organizavo pirmąją stovyklos dieną jaunos šeimos Viktorijos ir Vytauto ūkyje „Daržo Bitės“. Ūkio šeimininkai stovyklą pradėjo nuo mankštos pratimų. Po jos, besivaišinant arbata ir namuose keptais skanėstais, buvome supažindinti su „Daržo Bitės“ ūkiu. Tai netradicinis ūkis, kurio pagrindinės darbų kryptys- avininkystė ir netradicinių daržovių auginimas. Smagu, kad ir mes galėjome pamatyti smidrų auginimo kelią nuo vagos išarimo iki smaližiavimo jau iškeptomis daržovėmis. Ir ne tik pamatėme, bet ir sudalyvavome. Apmokinti, kaip netradicinės daržovės sodinamos, mes padėjome pasodinti 8000 smidrų daigų. Papietavus toliau vyko ūkio edukacinė programa, ėjome į kitus laukus, kur apžiūrėjome, kaip smidrai atrodo po metų, kaip reikia nuimti jų derlių. Supažindino su šių daržovių rūšimis, papasakojo kuo jos skiriasi, kuo jie naudingi. Taip pat supažindino su mums nematytu grybų auginimo būdu. Pasirodo prigręžiojus į lapuočio rąstelius skylučių ir ten prikaišiojus pagaliukų užkrėstų grybiena, galima išauginti grybų derlių. Viktorija papasakojo, kaip vyksta visas procesas, koks kruopštumas reikalingas, kad viskas pavyktų sėkmingai. Ir tai mums buvo naujovė, nei vienas prieš tai nebuvome matę iš arti kaip tai atrodo. Po to šeimininkai pakvietė į paskutinį smidrų kelionės link stalo etapą – gaminome iš smidrų patiekalus ir patys juos kepėme... Skanumėlis... Vakare susėdę aplink laužavietę, aptarėme prabėgusią (kažkaip labai greitai) pirmą stovyklos dieną, pasidalinome emocijomis... Ir bandėme įsiprašyti dar vienai edukacijai – nespėjome iš arčiau susipažinti su avių ūkiu...

Sekantis stovyklos etapas- gegužės 7-8 dienomis, kurios metu bus aptariamos jaunimo problemos Bagotojoje, bus atnaujinama pagrindinė aikštės infrastruktūra, sutvarkyta sporto ir vaikų žaidimo aikštelės, gėlynai. Kviečiame visus prisijungti.

Projektą finansuoja Sūduvos vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Verslių, bendruomeniškų ir aktyvių Sūduvos krašto gyventojų telkimas 2014-2020 metais” prioriteto „Kraštui būdingų tradicijų puoselėjimas“ priemonės „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ veiklos sritis „Kultūros tradicijų puoselėjimas vykdant partneryste ir bendradarbiavimu paremtą veiklą“ projektas (kodas LEADER-19.2.- SAVA- 4.1.).

Prisijungusi Lietuva - Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso dalyvis© 2023. Sprendimas: Lukas Jokūbas Jakubauskas.